jaknabydleni.cz   |  Průvodce pro všechny, kteří hledají bydlení - aneb Jak si pořídit či změnit bydlení a nepřijít o své peníze


Provozovatel:
JUDr. Tomáš Philippi
IČ: 66257603
Hlinky 92, Brno 60300


mobil: 603948531
mail: ak@t-p.cz
datová schránka: idkgmdm
www.t-p.cz
www.realitni.info
www.jaknabydleni.cz


2020 © Philippi

:: Koupě nemovitosti

Koupě nemovitosti bude většinou nákladnou záležitostí, které je vhodné věnovat náležitý čas i péči. Je třeba zvážit všechny okolnosti a podmínky koupě, aby zájemce za své peníze získal skutečně to, oč měl zájem.

.: Co bude předmětem koupě

Po účely bydlení budou nejčastějším předmětem koupě následující nemovitosti:


.: Byt x Dům

Vzhledem ke skutečnosti, že ač jde v obou případech o nemovitosti, provázejí koupi bytu i koupi domu některé poněkud odlišné skutečnosti.

Z tohoto důvodu se budeme každé z těchto kupních transakcí věnovat samostatně, aby bylo možno dostatečně zohlednit jejich specifika.

.: Družstevní podíl není věc nemovitá

V této sekci týkající se koupi nemovité věci se zároveň nebudeme věnovat koupi družstevního bydlení.

Při pořízení družstevního bydlení si totiž zájemce nekupuje samotný družstevní byt, ale kupuje pouze tzv. družstevní podíl, tj. členství v družstvu.

Družstevní byt je totiž ve vlastnictví družstva (proto také označení "družstevní" byt) a příslušnému družstevníkovi vzniká k danému bytu pouze právo nájmu.

Družstevník tedy není vlastníkem bytu, ale pouze jeho nájemcem.

Nabyvatel si tedy od převodce (stávajícího družstevníka) nekupuje družstevní byt, ale pouze členství v družstvu, se kterým je spojeno právo nájmu konkrétního družstevního bytu, jenž je ve vlastnictví družstva.

💡 Vždy se poraďte s právníkem

Pořízení či změna bydlení je ve většině případů poměrně složitou a právně nikoli zcela jednoduchou záležitostí.

I proto doporučujeme vždy konzultovat veškeré kroky spojené se získáním nebo změnou bydlení s právníkem, který je v rámci jednání a při přípravě nezbytných právních dokumentů schopen s odbornou péči chránit vaše zájmy a na základě svých zkušeností účinně reagovat na konkrétní specifika vašeho případu.

Takovou konzultací si můžete v řadě případů ušetřit nejen mnoho starostí a bezesných nocí, ale především tak můžete ochránit vaše peníze, o které je při neodborné realizaci podobných transakcí velmi jednoduché přijít.

JUDr. Tomáš Philippi | IČ: 66257603 | Hlinky 92, Brno 60300
mobil: 603948531 | mail: ak@t-p.cz | datovka: idkgmdm
www.t-p.cz | www.realitni.info | www.jaknabydleni.cz
2020 © Philippi